Law & Justice

Доброчинність і справедливість

В рамках діяльності Юридичного центру „Закон і Справедливість” ми надаємо безоплатні юридичні послуги особам, які потребують правового захисту, але не спроможні сплачувати за послуги юристів. Таким чином ми хочемо протистояти несправедливості, яка існує в нашому світі, та підтримувати тих, хто не може себе захистити. Крім того, ми беремо участь у юридичних справах, які стосуються свободи совісті та свободи релігійної діяльності.

Місто на пагорбі

Релігійній громаді „Церква євангельських християн „Місто на пагорбі” було незаконно відмовлено Київською міською державною адміністрацією у реєстрації її статуту. Юристи центру підготували позовну заяву до суду та представляли інтереси релігійної громади в суді. У результаті Київський апеляційний адміністративний суд скасував незаконне розпорядження Київської міської державної адміністрації та зобов’язав КМДА зареєструвати статут релігійної громади. Не дивлячись на те, що весь процес зайняв більше року, проте справедливість була поновлена.

  Діти вулиці

Іноді трапляється, що дитина яка втрачає батьківське піклування потрапляє в дитячий будинок без будь-яких документів. Через це вона втрачає можливість в повній мірі користуватися пільгами, які передбачені для неї законодавством. Юристи центру приймали участь у роботі по відновленню втрачених документів для дітей, які перебувають у Комарівській школі – інтернаті Чернігівської області.

   Незаконно засуджений і реабілітований

Віктор Бурдейний за часів Радянського Союзу був незаконно засуджений та відбував покарання за розповсюдження Благої Звістки про Ісуса Христа – Євангелія. Після розвалу Радянського Союзу він був реабілітований Верховним Судом України, але не зміг отримати грошову компенсацію, яка передбачена законом. Юристи центру консультували Віктора стосовно його прав, готували позовну заяву до суду та представляли інтереси в судах різних інстанцій. Зрештою суд прийняв рішення на користь Віктора Бурдейного і йому було виплачено компенсацію.

    Спадщина

Чоловік Огородник Віри Іванівни помер до того, як встиг оформити документи на спадкове майно, що залишилось після смерті його рідних. Віра Іванівна не мала можливості звернутись до платної юридичної консультації і ризикувала втратити право на спадщину. Юристи центру підготували позовну заяву та представляли її інтереси в суді. В результаті Віра Іванівна отримала право власності на квартиру в м. Києві.

   Виселення з квартири

Володимир Кравчук на 70 року свого життя опинився в дуже скрутному становищі. Його онук скориставшись неосвідченністю пенсіонера в правових питаннях та оформивши відповідні документи у нотаріуса, намагався виселити його з квартири. Іншого житла Володимир не мав, а, отже, йому загрожувало опинитись просто неба. Юристи центру допомогли Володимиру скласти позовну заяву та представляли його інтереси в суді. У результаті справедливість була відновлена і Володимир зберіг своє право проживати в квартирі.

   Кримінальна справа

Сергій Комендант вчинив грабіж, але потім зізнався міліції та сприяв розкриттю злочину. Не дивлячись на це, слідчий невірно здійснив кваліфікацію дій Сергія і замість грабежу інкримінував йому розбій. Юристи центру підключились до участі в захисті Коменданта С.Г. Суд першої інстанцій визнав Коменданта С.Г. винним у вчиненні розбою за попередньою змовою групою осіб та призначив покарання у вигляді 7 років позбавлення волі. Юристи центру підготували апеляцію, але Апеляційний суд залишив вирок суду першої інстанції без змін, а апеляцію без задоволення. Юристи центру підготували касаційну скаргу. Верховний Суд України задовольнив скаргу, змінив вирок суду першої інстанції та перекваліфікував дій Коменданта С.Г. з розбою на грабіж та призначив покарання у вигляді 4 років позбавлення волі. Під час відбування покарання Комендант С.Г. покаявся перед Богом та прийняв Ісуса Христа в своє серце. Завдяки тому, що Верховний Суд України зменшив покарання до 4 років позбавлення волі, Комендант С.Г. зміг скористатись правом на амністію, наданим Законом України „Про амністію”, і був звільнений від покарання після 2 років позбавлення волі.

Ми впевнені, що Бог використовував цю ситуацію для того щоб привести Коменданта С.Г. до Себе, адже після того, як Сергій покаявся він фактично відразу вийшов на свободу і замість 7 років відбув тільки 2. Сергій, також, відшкодував потерпілій всю завдану матеріальну шкоду.

  Навігатори

Київським міським управлінням юстиції було незаконно відмовлено у реєстрації Громадської організації „НАВІГАТОРИ”. Юристи центру оскаржили зазначене протиправне рішення Київського міського управління юстиції до суду. Громадську організацію зрештою було зареєстровано, проте, судовий розгляд ще триває. Мета судового процесу – показати державним службовцям, що не можна порушувати закон України і, що юристи центру готові захищати права, гарантовані Конституцією та законами України